Büyük Salonlarda Köşe Koltuk Takımları Nasıl Kullanılmalı?

Evlere dinamik ve hoş bir atmosfer veren köşe koltuk takımları yerleştirilecek alana uyumlu olacak şekilde uygulanmalıdır. Sıra dışı ve estetik görüntüye sahip olduklarından odanıza farklı bir dekorasyon katar. Bazen koltuk takımları odalardaki hareket etme imkanını kısıtlayabilir. Köşe koltuk takımları L şeklinde olduğundan odaya rahat bir şekilde uyum sağlayacaktır. Büyük odalarda kullanıldığında ferahlatıcı etkisi vardır oysaki küçük odalarda bile kolay çözümler ortaya çıkarır. Hayatımızın çoğunu geçirdiğimiz yerler olan salonların dekoru önemlidir. Klasik ya da modern farketmeksizin istediğimiz şekillerde dizayn edebiliriz. Burada yapmanız gereken şey odanızın dekor ve rengine uygun köşe takımını bulmanız ve odanıza uygulamanızdır. İhtiyaçlarınıza uygun olacak şekilde aldığınız köşe takımlarında keyifli zaman geçirebilirsiniz.

 

Konfor Hissi Sağlayan Köşe Koltuk Takımları

 

 

Köşe koltuk takımları satın almadan önce ihtiyacınıza uygun olan şeyleri gözden geçirmelisiniz. Satın alacağınız ürünün işçiliği, malzemesi ve hatta kumaşının da kaliteli olması gereklidir. Gününüzün önemli vaktini geçirdiğiniz hatta misafirlerinizi ağırladığınız yerler olduğundan göze hitap etmesi önemlidir. Konfor hissi sunan köşe koltuk takımları fiziksel ve ruhsal anlamda size istediğiniz rahatlığı sunmalıdır. Koltuk takımının yapıldığı malzeme konfor hissini hissetmenize olanak sağlayacaktır. Malzeme içerisinde kullanılan yaylı sistem sayesinde rahat bir oturuş imkanı sağlar ancak dayanıklı olmalıdır. Koltuk takımının boyutu ve alan kullanımınız sayesinde odanıza estetik görünüm verebilirsiniz. Köşe koltuk takımları küçük veya büyük demeden ihtişamlı bir görüntü sunar. Duruşu ve göze hitap eden şekli dolayısı ile güzel vakitler geçirmenizde size destek olur.

 

Fonksiyonel Köşe Koltuk Takımları

 

 

Sıkça vakit geçirilen alanlarda kullanılan köşe koltuk takımları seçilirken dikkat edilmesi gereken şeyler vardır. Bunların başında koltukların kaliteli ve dayanıklı olması gelir. Günün büyük bir bölümünün geçirildiği bu alanlarda dayanıklı ürünler kullanılmalıdır. Ayrıca yatak şekline de girebilen koltuk takımlarıdır. Misafirleriniz geldiğinde L köşeli koltuk takımlarında rahatlıkla ağırlayabilirsiniz. Kolay temizlenebilen kumaştan yapılan ürünler olduğundan tedirgin hissetmenize gerek kalmaz. Satın almak istediğiniz koltuk takımını yatak haline getirebilir hatta depolama alanı olarak kullanabilirsiniz. Köşe koltuk takımı tasarımına göre dekorasyon ürünleri kullanılır fakat bunlar koltuklar ile uyumlu olmalıdır. Köşe koltuk takımları ile kullanılacak halı ve kilim renkleri ve dokusu ile koltuk takımınızın ön plana çıkmasını sağlar. Koltuk takımları dokusu ve estetiği ile ön plana çıkar halbuki işlevsel olması da bunlar kadar önemlidir.

 

Köşe Koltuk Takımları Kullanım Alanları

 

Köşe koltuk takımları salonlarda, mutfaklarda ve bazen işyerlerinde kullanılır. Köşe koltuk takımlarının uyumlu ve şık görünebilmesi kullanım alanları önemlidir. Koltuk takımlarının odayı küçük göstermemesi gerekir. Dengeli ve uyumlu bir görüntü olması için düzgün bir şekilde yerleştirilmelidir. Dengeli bir görüntü için tekli koltuk veya farlı dekorasyonlar kullanılmalıdır. Böylece oda daha şık görünür. Oda boyutları da köşe koltuk takımları için ilk düşünülmesi gereken yerlerdir. Odanızda kullanacağınız köşe koltuk takımlarının görüntüsü, renkleri ve işlevselliği tamamen kişisel zevke göre belirlenir. Seçilecek modelin odaya uygun yapıda olması gereklidir. Siz ve konuklarınız için çarpıcı bir görüntü oluşturur hatta ideal bir görüntü ortaya çıkarır. Köşe koltuk takımları salon dışında mutfaklarda da kullanılmaktadır. Koltuk takımları mutfağın boyutuna uygun alınmalıdır çünkü köşe takımları ile ortam uyumlu olur. Geniş bir çerçevede düşünerek planı ona göre yapabilirsiniz.

 

Köşe Koltuk Takımları Alırken Nelere Dikkat Etmeliyiz?

 

Öncelikle alınacak köşe koltuk takımları evde bulunan diğer dekor ve eşyalarla uyum içinde olmalıdır. Yumuşak ve sert hatlara sahip olan birçok köşe koltuk takımı vardır. Bunları alırken eşyalarınızla olan birleştirme düşünce önemli bir yere sahiptir. Kullanılacak oda rengi önem sırasında ilk sıradadır çünkü mobilyalar ortama istenilen şekillerde uydurulmalıdır. Açık ve koyu renk tonlar kişisel beğeniye göre oluşur. Odanızın rengine zıt kaçmayacak şekilde olduktan sonra istediğiniz rengi seçebilirsiniz. Köşe koltuk takımlarının sağlamlığı ve malzemesine dikkat edilmelidir. Köşelerinin iyi bir şekilde birleştirilmiş olduğundan emin olunmalıdır. Uzun kullanım için sağlam bir kumaş yapısı da gerekir. Köşe koltuk takımları için koltuğun ebatları da önemlidir. Büyük bir alana büyük koltuk takımı olabilir. Koltuk takımının boyutu tamamen kişi zevkine göre belirlenmektedir. Koltuktaki döşeme malzemesi olası yanmalara karşı olan malzemelerden oluşmalıdır. Kolay temizlenebilir olma özelliğine dikkat etmek gereklidir.

 

Geniş Salonlar İçin Köşe Koltuk Takımları

 

Geniş salonlarda kullanılan köşe koltuk takımları ortamı ferahlatacak ve modern bir görüntü oluşturacaktır. Koltuk takımlarını sehpa ve halılar ile uyumlu hale getirdikten sonra oda ihtişamlı bir yapıya bürünebilir. Köşe koltuk takımları bulundukları alanı ikiye ayırabilecek özelliklere sahiptir. Salonlarda boş alanları koltuk takımları ile doldurabilirsiniz. Salonu güzel gösterebilecek dekorlarda kullanılabilir. Dekorların kullanımında hayal gücü önemlidir hatta renk uyumuna göre farklı dekorlar yapılabilir. Geniş salonlarda çok fazla eşya kullanmadan dekor yapıldığında köşe koltukları odanın görüntüsünü değiştirir. Sade olacak şekilde kullanılan eşyalar dolayısı ile istediğiniz ferahlatıcı etkiye kavuşabilirsiniz. Salon büyüklüğüne göre köşe koltuk takımları vardır. Bu koltuklar iri yarı yer kaplayan ve kibar görüntüdedir oysaki önemli olan kullanılacak yerdir. Buradaki seçenekler arasında size uygun olanı tercih edebilirsiniz.

Bizimle İletişime Geçin


Fabrika : İnegöl Organize San. Böl. 2. Cad. No:26 İnegol/BURSA / TURKEY
Mobiliyum Showroom Stage A - 34 : Mobiliyum İnegöl Mobilya AVM Yeniceköy Mh. Mobilya Cd. No. 36 İnegol/BURSA / TURKEY
Mobiliyum Showroom Stage B - 41 : Mobiliyum İnegöl Mobilya AVM Yeniceköy Mh. Mobilya Cd. No. 36 İnegol/BURSA / TURKEY