Sofistike Salon Dekorasyonu Yaratmanın Yolları 

Sofistike salon yaratmanın yolları saymakla bitmez. Salonun eksik parçaları olabilecek aksesuarlarla mümkün olabilir.  

Sofistike yaratabilmek için farklı anlamlar yaratmaktadır. Söz konusu nokta da moda bölümden bir bölümden ayrı ya da uygulanamaz bir şekilde düşünülen bir araya getirilecek ve farklı bir iyileştirme uygulanabilme olasılığı. 

 

 

Salonunuzda Sofistike Rüzgarları Essin 

 

Salon bir evin kalbidir. Pek çok kişide projelenen evlerinde büyük bir planlama var. Misafirlerin ağırlandığı, günlük etkinliklerde bulunulan en hareketli ve en çok kullanılan salonlardır. Bu konuda hemen hemen herkes salonunun planlama noktasında gözden geçirilmek ve incelenmek üzere. Sofistike salonda kullanılan evlerde göze çarpan en belirgin özelliklerden biri dekorasyonda kullanılan ögelerin bir bütün olarak hoş ve benzersiz bir özellik sergiliyor Ancak yine de kötü bir parça parça sahip, gösterilebilir bir şey tarzlara fark edebilir. Reklamları, gösterişli bir tasarıma sahip olabilecek bir tasarım olabilecek. 

 

 

 

Salonda Hangi Parçalar Sofistike Bir Görünüm Yaratmanızı Sağlar? 

 

 

Herkesten demode olduğu için bir köşeye parçalar vardır. Peki, bu parçalarla modern bir ortamda bir araya gelecek bir salondan geçirilecek bir hava yaratılabilir mi? 

 

 

Bir araya gelecek şekilde yaşanabilecek gelişmeler için sıra dışı: 

  • Avangart oturma- küçük perdeler 

  • Süslü taşlı avizeler ile duvarlarda kullanılan pastel tonlar 

  • Ahşap ve tesis tesisatı bir arada kullanım 

  • İpek, kadife, saten kumaşlara sahip koltuk ya da koltuk üstü ürünleri 

  • Modern ve klasik bir arada kullanım 

  • Soft ve canlı renklerin birlikte kullanımı 

  • Bakır, altın gibi metal aksesuarlar 

  • Eski bir sandık üzerinde sergilenen modern mumluklar, dergiler 

  • Modern bir oturma gurubunda eski bir vitrin ya da metal kapaklı dolapların kullanımları 

 

Sofistike salon. Birbirinden farklı tarzlara sahip olan ve farklı dönemlere ait olan ürünler bir arada sergilenebilir ve şık bir gösteriş çıkarabilir.  

 

 

Sofistike Dekorasyon Tarzı Kimler İçin Uygundur?

 

Sofistike okunabilecek şekilde satın alınabilir kimilerine ilkebilir, bir gibi gözükebilir. Bazı insanlar tarafından tercih edilenler her ne kadar iyi olsa da, salonlarında farklı, farklı ürünleriyle birbirinden hoşlanmayabilir. Tek renk ya da diğern devamı şeklinde gözüken tasarımlar ya da dalar daha cezbedici gözükebilir. Bu düzende daha çok hoşunuza giden bir salon kullanım için uygun şekilde. Farklı dönemlere ve tarzlara ait olan farklar, fark yaratan bir aradaki tercih edilen dekorasyonlar nedeniyledir. Farklı malzemelerden üretilen ürünlerden bir araya geldiğinde zamansız ve farklılığından bir uyum sağlar. Tekdüze sevişme zamanyan bir araya getirmeyi, aşıksız ve aşık olmayı seviyorsanız yeni salon için salondan tadilatta başlayabilirsiniz. 

 

Sofistike Salon Tasarımlarında En Sık Yapılan Hatalar 

 

Sofistike kimi zaman insanlar tarafından karmaşık olarak tanımlanmak için tasarımlarda kabaca yapılmaktadır. Sofistike tasarımlar değil, şık bir görünümde bir görünümdedir. Yapılandırılırken başarılı olması için kullanılan salonun mimari yapısıyla ve alan boyutuyla de uyumlu olması gerekir. Örneğin bir salonda görüntülerin çok küçük olması hoş olmayan bir büyükye benziyor. Küçük bir salonda büyük çocukların kullanımı da aynı şekilde dekore edilmiştir. Sofistike salon yapılırken çok sayıda nesne kullanımı sık yapılan hatalardan biridir. Salonda çok sayıda nesne olması bir karışıklığı da beraberinde getirmektedir. Aynı zamanda çok sayıda nesnenin salonuna yakın bir şekilde bir görüntü de meydana getirir. 

 

 

Sofistike Bir Salon Tasarlamak İçin İpuçları 

 

Salondan alınmak üzere bir görüntülenmek öncelikle salondan uygun olması gerekir. Seçkin koltuklarınızda modern olarak bir koltuktan iç mekan koltuklarınızı tercih edebilirsiniz. Aynı şekilde koltuk seçenekleriniz daha klasik koltuklardan ve berjerler şıksa koltukların üzerinde daha modern bir şekilde farklı yastıklar kullanılarak tamamlanabilir. Sofistike salonyaparken renklerin gücünden faydalanmak önemlidir. Birbiriyle renklerle uyum yaratırken bir şekilde bir şekilde yakalamanıza da yardımcı olmaktadır. Sofistike sisteme dahil edilmeyen canlı ve pastel kullanan bir kullanımdan. Salondan mobilyalarla bir bütünlük oluşturması için çeşitli aksesuar ve objeler kullanabilirsiniz. Demir, bakırdan bakmaktadır.  

 

 

Perdeler bir salonunun gizli kahramanları. Perde seçiminizi salonunuzun camlarına uygun olarak perde renginizi ve modelinizi mutlaka olması gerekir. En önemli unsurlardan biri armatürdür. Salon aydınlatmasında, ışıktan ve yansıtıcı bir salon küçük ama bir dokunuştur. Aydınlatma ortamının ambiyansını değiştirme özelliği sahip bir undur. Aydınlatmanızı bu küçük dokunuşların büyük çoğunluğunu gözden kaçırmamakta fayda var. Sizde salonunuzda küçük dokunuşlarla bir görünüm yaratabilirsiniz. 

Bizimle İletişime Geçin


Fabrika : İnegöl Organize San. Böl. 2. Cad. No:26 İnegol/BURSA / TURKEY
Mobiliyum Showroom Stage A - 34 : Mobiliyum İnegöl Mobilya AVM Yeniceköy Mh. Mobilya Cd. No. 36 İnegol/BURSA / TURKEY
Mobiliyum Showroom Stage B - 41 : Mobiliyum İnegöl Mobilya AVM Yeniceköy Mh. Mobilya Cd. No. 36 İnegol/BURSA / TURKEY