Haberler

Amperino Lansmanı Yapıldı

Lenova Mobilya’nın ortak girişimiyle ortaya çıkan, yüzde 100’e yakın yerli araç fuarında büyük ilgi gördü. Amperino şirketinin CEO’su, uluslararası standartlara uygun bir araç üreteceklerini belirterek, ’16 yaşındaki gençlerimiz motosiklet ehliyetiyle aracımızı kullanabilecekler. Dolayısıyla aynı zamanda gençlerimiz, ilk şoförlük deneyimlerini yaşayacakları bir araç kullanmış olacaklar’ ifadelerini kullandı. Ayrıca, şirketin ilk üreteceği aracın AKP’li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a hediye edileceği açıklandı.”

Go Green Türkiye Fuarı, Bursa’da açıldı. 16-18 Kasım 2023 tarihleri arasında ziyaret edilecek fuarda, 6 girişimci firmanın Amperino markasıyla yaptığı L-7 serisi ‘City Car’ segmenti araç dikkat çekti. 8 bin metrekare alanda yapılan fuarda sergilenen aracın prototipini ilk günden çok sayıda meraklısı inceleme fırsatı buldu.

16 yaşında bir gencin motosiklet ehliyeti ile kullanabileceği aracın prototip menzili 150 kilometre olsa da mesafe kolaylıkla 200 kilometreye kadar çıkabilecek. Yüzde 100’e yakın yerlilik oranıyla dikkat çeken 3 kişilik araç, şarj istasyonlarında ve evlerde kolaylıkla şarj edilebilecek. 2025 yılında seri üretime başlaması hedeflenen aracın satış fiyatının 15 ile 18 bin dolar arasında olması planlanıyor. 50 mühendisin 4 yıldır üzerinde çalıştığı araç, tamamlandıktan sonra farklı ülkelere de ihraç edilecek.

TBMM Sanayi, Ticaret, Enerji, Tabii Kaynaklar, Bilgi Ve Teknoloji Komisyonu Başkanı Sayın Mustafa Varank standımızı ziyaret ederek aracımızı kullandı.Test sürüşü sonrasında aracımıza tam puan veren Varank; “Siz gerekeni yapın, biz her zaman arkanızdayız” dedi.
Milli ve Yerli AMPERİNO Tüm Milletimize Hayırlı Olsun.

Yüzde 100’e yakın yerli aracımız Amperino’yu incelemek için;